Wywiad dla Katolickiego Radia Diecezji Płockiej – prezentacja książki Listy do Marii Konopnickiej 2010-2020

„Listy do Marii Konopnickiej z lat 2010-2020” już dostępne

Na rynku wydawniczym ukazała się najnowsza książka dr Teresy Kaczorowskiej pt: „Listy do Marii Konopnickiej z lat 2010-2020”. Jak powiedziała we wstępie do tej książki pisarka i dziennikarka, listy obejmują ostatnie 10 lat. Listy-wiersze powstawały na początku pojedynczo, później było ich coraz więcej – podczas podróży, spacerów, czy wzruszających ją chwil.
Książka została wydana przez Związek Literatów na Mazowszu, pod patronatem honorowym Towarzystwa im. Marii Konopnickiej w Warszawie. Współwydawcą jest The Society of Arts w Chicago. Już odbyła się pierwsza promocja tomu – 23 listopada 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. Spotkanie miało charakter online.

Autorka zapowiada kolejne prezentacje swojego wydawnictwa, o ile pozwoli na to trwająca pandemia. Listy można nabyć w księgarniach oraz poprzez strony internetowe: Teresy Kaczorowskiej i Związku Literatów na Mazowszu.
Nie jest to pierwsza książka poświęcona Marii Konopnickiej autorstwa Teresy Kaczorowskiej. W 2010 roku, w setną rocznicę śmierci pieśniarki ludu polskiego i 100-lecie proklamacji jej „Roty”, powstała inna pozycja – „Maria Konopnicka i Ziemia Ciechanowska”, opisująca związki Konopnickiej z Ciechanowem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Barbary Tokarskiej-Wójciak z autorką, dr Teresą Kaczorowską, w Katolickim Radio Diecezji Płockiej, 10 grudnia 2020 r.